Jak przygotować się do sesji zdjęciowej ?

Dobry Humor – to podstawa każdej udanej sesji. Zostawicie ewentualne problemy w domu, przyjdźcie wypoczęci, zrelaksowani i chętni do spędzenia czasu w miłej i przyjemnej atmosferze.

Ubranie – zawsze proponuję Wam kompozycję ubrań, w których dobrze i swobodnie będziecie się czuć. Specjalnie nie przepadam za gadżetami na sesjach, więc jeżeli są one elementem, które chcielibyście zawrzeć w swojej sesji zdjęciowej na terenie Wrocławia lub okolic, to koniecznie mi o tym powiedzcie! Wracając dalej do ubioru, to stanowczo odradzam paski, kratki i bardzo wzorzyste outfity. Na pewno będziecie się lepiej prezentować w kolorach spokojnych, stonowanych i bliskich naszej naturze. Często pomagam moim parom w stylizacjach do sesji, inspirując ich obrazkami z Pinterest. Nieważne zatem, czy tematem naszego spotkania będzie wykonanie sesji narzeczeńskiej, sesji ślubnej czy też noworodkowej, możecie być pewni, że pomogę Wam w każdym aspekcie się do niej przygotować.

Fryzura i makijaż – warto skorzystać z usługi profesjonalistów. Pamiętajcie jednak, że taka sesja, to nie jest chleb powszedni dla Was i warto się do niej solidnie przygotować. Szczególnie, jeśli mówimy o sesji ślubnej. Konieczne będzie wówczas odwzorowanie tamtego dnia, Twojego uczesania i użycie tej samej lub podobnej kreski pod oczy 😊 Naszym zadaniem będzie powrócenie myślami, ale także stylizacjami do najpiękniejszego dnia w Waszym życiu! W przypadku innego rodzaju sesji, takich jak sesja narzeczeńska czy sesja rodzinna, makijaż i fryzury, mogą być przez Was wykonane samodzielnie, pod warunkiem, że nie przypominacie po ich wykonaniu Edwarda Nożycorękiego 😊

Miejsce sesji  – do tego aspektu podchodzę bardzo indywidualnie. Zawsze przeprowadzam swobodną rozmową o Waszych preferencjach, o klimatach, w których się dobrze czujecie. Wybór miejsca do sesji, jest wypadkową moich i Waszych pomysłów. W przypadku sesji noworodkowych polecam Wam zostać w domu. Jestem fotografem w pełni mobilnym,  dojadę więc ze swoim przenośnym studiem do Waszego przytulnego kącika. O zaletach takiego rozwiązanie nie muszę chyba dodatkowo pisać, ale co mi tam! Kilka słów dodam od siebie! Spokój Waszego dziecka, w otoczeniu, które już zna, będzie zdecydowanie sprzyjał mojej pracy.

Czas trwania – jest on różny w zależności od rodzaju sesji. Na sesję ślubną potrzebujemy zarezerwować dla siebie  około 3 godzin czasu. W przypadku zagranicznych wojaży, to musicie zagospodarować nawet trzy dni, w zależności od destynacji. Sesje w studio, narzeczeńskie, biznesowe czy też noworodkowe trwają około 1 h.

W jakich godzinach? Sesje, które wykonuję w plenerze, są organizowane w godzinach wieczornych, maksymalnie około trzech godzin przed zachodem słońca. Barwa światła jest wtedy dużo korzystniejsza do zdjęć, a przecież na jakości nam najbardziej zależy. Warto poczekać na piękny słoneczny dzień, aby mieć pewność, że zachód słońca również będzie spektakularny. W moim studio czy podczas sesji noworodkowych w Waszych domach, godziny ustalane są indywidualnie, w zależności od Waszych możliwości.

Sesja narzeczeńska w prezencie to dobry pomysł na prezent ślubny dla Was i Waszych znajomych  — bon podarunkowy.